Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy serwisu
Rozumiem
Starostwo Powiatowe w Kraśniku
Starostwo Powiatowe w Kraśniku
Adres:  
Al. Niepodległości 20, 23-204 Kraśnik
Telefon:  
Sekretariat: (81) 825 58 99
Fax:  
(81) 825 50 52
E-mail:  
sekretariat@powiatkrasnicki.pl

Szczegóły jednostki

Dom Pomocy Społecznej w Kraśniku

Adres
ul Oboźna 36
23-200 Kraśnik
Telefon
081 825 27 21
Fax
081 825 20 51
Strona internetowa
Numer konta

NIP

REGON

Informacje dodatkowe

Dom Pomocy Społecznej w Kraśniku


dyr. Jolanta Drąg - Wnuk
23-200 Kraśnik, ul Oboźna 36
tel. 081 825 27 21, fax 081 825 20 51

Dom Pomocy Społecznej w Kraśniku funkcjonuje od 1 maja 1991 r. i przeznaczony jest dla osób starych oraz przewlekle somatycznie chorych. Dysponuje 60 miejscami. Dom posiada trzydzieści pokoi mieszkalnych, w większości dwuosobowych. Organizacja pracy domu oparta jest na indywidualnych planach opieki, dzięki temu mieszkaniec ma możliwość wyboru własnego stylu życia - oczywiście w granicach możliwości lokalowych i finansowych placówki. Opieka w domu opiera się na pełnej akceptacji człowieka, jego wad, zalet i przyzwyczajeń. Mieszkańcy domu podzieleni są na dwie grupy: mieszkańcy z chorobami somatycznymi, mieszkańcy z zaburzeniami psychoorganicznymi. Całość prac w zakresie realizacji indywidualnych planów opieki wykonuje zespół terapeutyczno-opiekuńczy.

Oprócz usług bytowych dom świadczy również całodobowe usługi opiekuńcze, tj.: pomoc w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacyjnych oraz pomoc w załatwianiu spraw osobistych. ¦wiadczone są również usługi rehabilitacyjne. Podstawowe zabiegi wykonuje pracownik fizjoterapii w gabinecie rehabilitacji. Dom umożliwia mieszkańcom korzystanie na miejscu ze świadczeń zdrowotnych. Do lekarzy specjalistów mieszkańcy dowożeni są do przychodni specjalistycznej w Kraśniku.

Mieszkańcy mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności poprzez udział w zajęciach terapeutycznych. Dom organizuje mieszkańcom wolny czas poprzez ich udział w imprezach kulturalnych (wycieczki, zabawy, wieczorki taneczne, ogniska, wyjazdy do zaprzyjaĽnionych DPS itp.) oraz stwarza możliwość korzystania z biblioteki. W świetlicy DPS odbywają się występy młodzieży szkolnej, a także dzieci z przedszkoli. Wolny czas mieszkańcy spędzają również na działce rekreacyjnej, przyjmują w odwiedzinach swoją rodzinę, znajomych, wyjeżdżają na urlopy do swoich rodzin, korzystają z turnusów rehabilitacyjnych.

Mieszkańcy mają możliwość pełnego zaspokajania potrzeb religijnych. Przy DPS działa chór, który uświetnia wszystkie uroczystości, a także wyjeżdża na występy do innych placówek. Mieszkańcy biorą również udział w przeglądach twórczości DPS. W maju 2001 r. placówka obchodziła 10. rocznicę swojej działalności. W ostatnim czasie powstała inicjatywa utworzenia dziennego oddziału pobytu, który realizowałby zadania placówki wsparcia dziennego w ramach wielofunkcyjności placówki.

Pracownicy

Drąg - Wnuk Jolanta

Stanowisko:
Dyrektor

Drozd Irena Kazimiera

Stanowisko:
Były dyrektor

Paćkowski Józef

Stanowisko:
Były dyrektor
Dokumenty opublikowane przez jednostkę
LpTytuł dokumentuOpcje

 
dodano do BIP: 22-05-2015 00:00:00 | rejestr zmian